Biskup Gorski krstio šesto dijete u obitelji Pišković

1.7.2019.

Na 13.nedjelju kroz godinu, župu Presvetog Trojstva u Donjoj Stubici pohodio je mons.Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački, kako bi krstio Mariju Pišković, šesto dijete u obitelji Silvije i Miroslava. Biskup je roditeljima čestitao na hrabrosti i ljubavi kojom su odgovorili na božji poziv života i stvaranja.

U propovijedi govorio je o zahtjevnosti Božjeg poziva i različitim odgovorima koje mu svaki od nas daje. Upozorio je na napast da Bog izgubi prvo mjesto u našim životima zbog društvenih i drugih obaveza kojima si opterećujemo život. Potaknuo je sve prisutne da odgovarajući na životne zahtjeve i zadaće ne zaboravimo da je Bog uvijek iznad svega toga te da njegov poziv zahtijeva ustrajnost i vjernost, ali i jedini daje slobodu kojoj svi težimo.

Svetoj je misi prisustvovala župna zajednica predvođena župnikom Ivanom Brlečićem, a slavlje je svojim pjevanjem uveličao župni zbor mladih Mala Kap.

Antonija Čajko,
župna medijska suradnica