VIDEO - Kardinal Bozanić na HKR-u predvodio Očenaš u zajedničkoj molitvi kršćana i uputio riječi ohrabrenja

Ovo su posebni dani. Mislimo na sve koji su potreseni i bolešću koronavirusa i potresom u Zagrebu i okolici. No, mi moramo slijediti put Blažene Djevice Marije koja je znala prepoznati Božju prisutnost i djelovanje.

Kardinalov poziv na molitvu s papom Franjom u petak 27. ožujka u 18 sati

'Papa Franjo će predvoditi molitvu s Euharistijskim klanjanjem na kraju kojega će podijeliti blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom. Svi oni koji će tu molitvu pratiti uživo preko medija društvenih priopćavanja (televizija, radio, internet) mogu dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti za sebe ili za jednog pokojnika.'

Odredbe biskupa Hrvatske biskupske konferencije u vezi sa sprječavanjem širenja bolesti COVID-19

» (...) sve se svete mise, slavlja sakramenata, sakramentala, pučke pobožnosti, župna slavlja i drugi događaji i svi sastanci otkazuju do daljnjega, kako unutar zatvorenih prostora tako i na otvorenim prostorima.«

Kardinalovo pismo vjernicima - poticaj na molitvu

Zato nastavimo moliti za ljude zahvaćene bolešću, za liječnike i zdravstvene djelatnike. Molimo posebno za obitelji, za članove koji su odvojeni i udaljeni, kao i za one koji su – u posebnim okolnostima – na drukčiji način zajedno: da ponovno otkriju vrijednost najbližih; nove oblike očitovanja ljubavi i poštovanja, strpljenja i rasta u dobru.

[VIDEO] Od blaženoga Alojzija do Kamenitih vrata

Svemogući vječni Bože,
okrjepo u nevoljama,
potporo u slabostima,
od Tebe sva stvorenja primaju život
i dobivaju životnu snagu.(...)
Ne ostavi nas u kušnjama zaraze
koja unosi nesigurnost i nemir.
Svojom nas milošću oslobodi straha,
da bismo živjeli u vedrini i radosti.

Može li se netko zaraziti pričešćivanjem i posvećenom hostijom?

Svaka stvarnost, pa tako i bolest, dana nam je da bismo s Gospodinom snažnije živjeli ljubav, sigurni da Bog „u svemu surađuje na dobro s onima koji ga ljube“ (Rim 8, 28).
#Isus »Ja sam uskrsnuće i život.« (Iv 11) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

28.3.2020.

Slavlje Dana Gospodnjega u obitelji u zapriječenosti sudjelovanja na misi

Peta korizmena nedjelja, 29. ožujka 2020.
28.3.2020.

Glušnica; prijenos mise iz Sopota na HRT-u u 10 sati

Predvodi mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački
27.3.2020.

Susret kardinala Bozanića i ministra Grlić Radmana

U Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

5.3.2020.

Održana sedma sjednica Radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode

Predstavljen treći dio Završnoga dokumenta Sinode.
15.10.2019.

Predstavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

Sinodski se put nastavlja u zajednicama, župama i obiteljima.

Riječ Svetog Oca

1.3.2020.

Papa: Isus odbacuje idolopoklonstvo moći i ljudske slave

I danas Sotona silom prodire u čovjekov život kako bi ga kušao svojim primamljivim ponudama; miješa svoj glas s mnogim drugim glasovima koji pokušavaju pokoriti savjest. S raznih smo strana obasuti porukama koje pozivaju „podleći iskušenju“ kako bismo iskusili opojnost grijeha. Isusovo iskustvo nas uči da je napast pokušaj da se kroči putovima koji su alternativni Božjim: „Učini to, nema problema, kasnije ti Bog oprosti! Priušti si dan radosti …“. – „Ali to je grijeh!“ – „Ma ne, nije to ništa“.

To su alternativni putovi, putovi koji nam daju osjećaj samodostatnosti, uživanja u životu koje je svrha samome sebi. Ali sve je to iluzorno: ubrzo shvatimo da što se više udaljavamo od Boga, to se više osjećamo bespomoćnima i razoružanima pred velikim životnim problemima.
Neka nam Djevica Marija, Majka Onoga koji je zgazio glavu zmiji, pomogne da u ovom korizmenom vremenu budemo budni pred napastima, da se ne podlažemo nijednom idolu ovog svijeta, da slijedimo Isusa u borbi protiv zla pa ćemo i mi također ispasti pobjednici poput Isusa.

Riječ Nadbiskupa

19.3.2020.

Kardinalovo pismo vjernicima - poticaj na molitvu

Hrvatski su se vjernici tijekom povijesti pred prijetnjama uvijek okupljali u molitvi Blaženoj Djevici Mariji i svojim svetim zaštitnicima. I danas na svetkovinu svetoga Josipa, Zaručnika Blažene Djevice Marije i svetoga zaštitnika naše Crkve i domovine Hrvatske, osjećam se potaknutim da vas, dragi vjernici, pozovem na intenzivniju molitvu u ovo posebno vrijeme. Uputimo Gospodinu molitvu svoga srca, moleći na one tri nakane koje su sadržane u prvim redcima molitve sv. Josipu: »Josipe, o oče sveti«, drage hrvatskomu vjerničkom puku. .

1. Molimo ga da »čuva kuću i da ju posveti«, misleći na naše obitelji, našu domovinu i na čitav svijet koji je naš zajednički dom, koji je proizišao iz Stvoriteljeve ljubavi. Molimo njegov zagovor da nas zlo ne učini zlima, nego da nas Božja milost i u zlu posvećuje. Ondje gdje je svetost, ne vlada sebičnost, nego darivanje. To je tako zorno pokazao sveti Josip čuvajući i brinući se za Obitelj.

2. Molimo svetoga Josipa »da se sva obitelj složi«, da nas kao vjernike, kao nadbiskupijsku zajednicu i kao narod upućuje na osluškivanje Božje volje i na temelje sloge koja je sposobna činiti čuda, što je već toliko puta potvrđeno. Razjedinjenost i razdor, nepoštivanje bližnjih; ne gledanje obzora koji vidi onkraj prolaznosti i zemaljskoga, dovodi do slabosti obitelji, naroda i svekolikog čovječanstva.

3. Kao treće molimo svoga Zaštitnika »da se ljubav sveta množi«. Ondje gdje se nalazi kušnja znamo da je moguće pronaći i vrijednost. Umnažanje ljubavi i u ovoj je bolesti vidljivo. Ljubav je vidljiva po onima koji su najčešće nevidljivi, a žrtvuju se za druge. Zahvalno gledajući njihov primjer, tražimo načine pružanja ljubavi, počevši od najbližih.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878