Održano godišnje župno klanjanje u Župi svetoga Petra Apostola

27.10.2019.

U nedjelju 27. listopada župa sv. Petra Apostola proslavila je svoje godišnje župno klanjanje ili kako se u Zagorju kaže klečanje. Nakon jutarnje mise izložilo se Presveto te je vjernicima dana mogućnost osobnog klanjanja. Svečanu svetu misu u 11 sati predslavio je vlč. Denis Barić uz sudjelovanje vjernika iz župe te časnih sestara Karmeličanki BSI iz Poredja.

Velečasni Denis u propovijedi je vjernike, na primjeru carinika iz nedjeljnog evanđelja, potaknuo kako klanajnje mora iskazivati duboko poštovanje prema Isusu koji se nalazi u svetohraništima. Klanjajući se, Gospodinu se treba obraćati u potpunoj poniznosti te gajiti vjeru kako će molitva biti uslišana, baš kao i cariniku iz evanđelja.

Župno godišnje klečanje trajalo je cijeli dan, a završilo je zahvalnom misom u 18 sati i blagoslovom s Presvetim.
  vlč. Damir Ivanek