Proslavljen dijamantni jubilej preč. Ivana Buhina

1.7.2019.

U župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Stenjevcu u nedjelju 30. lipnja 2019. svečanom misom zahvalnicom proslavljen je dijamantni jubilej preč. Ivana Buhina.

Proslava šezdeset godina svećeništva dugogodišnjeg župnika župe u Stenjevcu preč. Buhina dolazi u godini obilježavanja 685. obljetnice prvog spomena župe Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Čestitke jubilarcu preč. Buhinu uputio je i zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić istaknuvši da je proslava dijamantnog jubileja prilika za zahvalu Bogu za obilje primljenih darova i milosti.

Župnik preč. Vjekoslav Meštrić čestitavši Jubilarcu na dijamantoj obljetnici misništva naglasio je da je pastoralni doprinos preč. Buhina mjerljiv samo evanđeoskim kategorijama poslanika u vinogradu Božjem.

Preč. Buhin zahvalio je svim čestitarima na izrazima topline i podrške. "Neka je hvala Bogu za sva njegova djela", rekao je preč. Buhin.

Prigodnom pjesmom Jubilarcu je u ime župljana čestitala i zahvalila gđa Mirjana Džaja:
"...Po vašim nas je rukama,
Krist snažio u životnim mukama.
Tako primajući Krista iz Vaših ruku,
nismo ni primjećivali našu muku.
Radost iz Vašeg srca čista,
u nama kao odsjaj blista.
Svaka Vaša nadahnuta riječ,
hrani nam dušu kao majčina mliječ..."

Neven Škrlec, župni medijski suradnik