Svetkovina Tijelova i tijelovska procesija u župi bl. Ivana Merza Zagreb – Špansko

20.6.2019.

Svetkovina Tijelova 20. lipnja 2019. godine proslavili su župljani župe bl. Ivana Merza u Zagrebu – Špansko u atriju osnovne škole svečanim euharistijskim slavljem i procesijom ulicama svoje župe do mjesta gdje bi trebala biti izgrađena župna crkva.

Svečanu misu predvodio je je upravitelj župe vlč. Darko Bručić Pavuk uz koncelebraciju p. Božidara Nagy-a postulatora za kanonizaciju bl.Ivana Merza.

U svojoj  homiliji župnik je  istaknuo: „U svakoj svetoj euaharstiji mi prinosimo sebe i stavljamo svoje srce na oltar. Kada se nahranimo Isusom mi postajemo hrana za druge i nosimo živog Krista gdje god idemo. Ako odemo s mise isti kakvi smo i došli, što smo?  Tko se hrani s ovog stola postaje hrana za druge, hrana koja se ne potroši i ne iscrpi nikada. I zato, ne bojmo se predati  na oltar kako bi Isus napravio čudo.“

Nakon mise župljani su se u procesiji s Presvetim Oltarskim Sakramentom uputili ulicama župe časteći i slaveći Krista živoga i pokazujući svoju vjeru i svoje predanje Kristu. Uz zajedničku molitvu i pjevanje euharistijskih pjesama procesija se zaustavila na četiri postaje.  Na posljednjoj postaji posebno se molilo za izgradnju župne crkve.

Sanda Dinarina Mladić