Tijelovo u župi svetog Lovre u Vivodini

20.6.2019.

Dana 20. lipnja 2019., svečano je proslavljen blagdan Tijela i Krvi Kristove.

U mislima o ustanovljenju Euharistije, potaknuti nagovorom župnika Markača i u procesiji s Presvetim pronijeli smo Krista kroz našu vivodinsku župu: svjedočeći svoju vjeru.

Vatrogasci DVD-a Vivodina, koji ove godine slave 90 godina postojanja u svojim su odorama bili na raspolaganju za nošenje neba iznad Presvetog, a naši prvopričesnici u svojim bijelim haljinama i košaricama s laticama cvijeća koračali su ispred Krista i prosipali latice.

Kroz sva naša naselja, a ima ih 27, bilo bi vrlo teško izvedivo napraviti tijelovsku procesiju, zato je ovaj hod od župne crkve kroz Vivodinu do raspela u Varaštovcu simboličko priznanje našem Spasitelju, a svima nama neka bude blagoslov i ohrabrenje kroz svagdašnjicu.

Sanja Benković-Marković