Fotogalerije

Kardinal Bozanić predvodio euharistijsko slavlje prigodom 287. zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba i hodočašća mladih

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u nedjelju 9. rujna u zajedništvu s pomoćnim biskupima zagrebačkim mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim, mnogobrojnim svećenicima i okupljenim Božjim narodom središnje euharistijsko slavlje tradicionalnoga zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj te nadbiskupijskog hodočašća mladih. Hodočašće vjernika grada Zagreba odvija se pod geslom „Pred očima Presvete Djevice…" i u znaku je proslave 120-te obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca i 20-te obljetnice njegova proglašenja blaženim. U slavlju je sudjelovalo oko 1300 mladih iz 63 župe Zagrebačke nadbiskupije koji su ove godine u Mariju Bistricu hodočastili pod geslom „Meni je živjeti Krist, a umrijeti dobitak!" (Fil 1,21).
9.9.2018.

Biskup Šaško predvodio euharistijsko slavlje u povodu 25. obljetnice zajedničkoga slavlja „Dužijance"

Pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško predvodio je u okviru manifestacije „Dužijanca u Zagrebu" u zagrebačkoj prvostolnici u nedjelju 19. kolovoza zahvalno euharistijsko slavlje u povodu 25. obljetnice zajedničkoga slavlja „Dužijance". U koncelebraciji su bili subotički biskup mons. Ivan Penzeš koji je i predvoditelj hodočašća, te više svećenika među kojima katedralni župnik iz Subotice mons. Stjepan Beretić i predsjednik Udruge bunjevačkih Hrvata "Dužijanca" župnik župe sv. Rok u Subotici mons. Andrija Anišić.
19.8.2018.

Kardinal Bozanić predvodio proslavu svetkovine Velike Gospe na Mariji Bistrici

"Pozdravljam te sveti Božji narode danas okupljen ovdje! Dragi hodočasnici, draga braćo i sestre, danas osjećamo da trebamo biti ovdje kod Marije!", riječi su zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića na početku euharistijskog slavlja proslave svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije, Velike Gospe kojeg je predvodio u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici u zajedništvu s rektorom svetišta mr. Domagojem Matoševićem, svećenicima i okupljenim vjernicima hodočasnicima.
15.8.2018.

Biskup Gorski predvodio proslavu 1000 godina od prvog spomena župe u Novigradu na Dobri

Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije u Novigradu na Dobri u nedjelju 12. kolovoza velikom je svečanošću proslavila svoj velikii jubilej- tisuću godina prvog spomena ove župe, tada pod nazivom župa Dobra. Brojni vjernici i hodočasnici stigli su u mjesto uz obalu Dobre koje piše povijest katoličke vjere već punih 10 stoljeća i kroz misno slavlje koje je predvodio pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski osnažili, a onda i svjedočili svoju vjeru.
12.8.2018.

Kardinal Angelo Bagnasco predvodio proslavu Majke Božje od Kamenitih vrata

Euharistijskim slavljem u zagrebačkoj prvostolnici kojeg je predvodio kardinal Angelo Bagnasco, đenovski nadbiskup metropolit i predsjednik Vijeća europskih biskupskih konferencija (CCEE) u zajedništvu s kardinalom Josipom Bozanićem, zagrebačkim nadbiskupom i metropolitom, kardinalom Willemom Jacobusom Eijkom, nadbiskupom Utrechta te nadbiskupom mons. Vicenzom Pagliuom, predsjednikom Papinske akademije za život, proslavljena je svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnica grada Zagreba.
30.5.2018.

Hodočašće vjernika Đakovačko-osječke nadbiskupije te Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije na grob bl. Alojzija Stepinca

Zagrebačku prvostolnicu i grob bl. Alojzija Stepinca, u subotu 3. ožujka 2018., pohodili su vjernici Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije pod geslom „In nomine Domini“. Tisuću i petsto hodočasnika iz dvaju hercegovačkih, predvođenih biskupom mons. Ratkom Perićem te pedesetak dijecezanskih i redovničkih svećenika, kao i redovnica više redovničkih zajednica, u jutarnjim satima ispunili su trg ispred Stepinčeve katedrale. Istoga dana Stepinčevu katedralu i njegov grob pohodili su hodočasnici iz Đakovačko-osječke nadbiskupije. Šest tisuća hodočasnika ispunilo je zagrebačku katedralu do posljednjeg mjesta, a brojni su vjernici ostali ispred ulaznih vrata. Veliko nadbiskupijsko hodočašće Đakovačko-osječke nadbiskupije u Zagreb i Krašić predvodio je mons. Đuro Hranić, đakovačko-osječki nadbiskup, u zajedništvu s mons. Marinom Srakićem đakovačko-osječkim nadbiskupom u miru, stotinjak biskupijskih i redovničkih svećenika, đakona i redovnica.
5.3.2018.

Proslava Stepinčeva i završetak sinodskih zasjedanja

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u subotu 10. veljače 2018. godine u zagrebačkoj katedrali zahvalno euharistijsko slavlje proslave blagdana Stepinčeva i završetka sinodskih zasjedanja.
12.2.2018.

Biskup Šaško predvodio euharistijsko slavlje prigodom blagdana Svijećnice i Dana posvećenog života

Na blagdan Prikazanja Gospodinova, Svijećnicu, u petak 2. veljače 2018. godine, svečanim euharistijskim slavljem koje je predvodio zagrebački pomoćni biskup mons. Ivan Šaško u zagrebačkoj prvostolnici, proslavljen je Dan posvećenoga života. Euharistijsko zajedništvo okupilo je mnogobrojne redovnike i redovnice predvođene predsjednicom Hrvatske redovničke konferencije s. Anom Marijom Antolović, regionalnom poglavaricom Klanjateljica Krvi Kristove Regije Zagreb, i dopredsjednikom fr. Slavkom Sliškovićem, provincijalom Hrvatske dominikanske provincije.
2.2.2018.

Započeo 58. teološko-pastoralni tjedan

U organizaciji Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu započeo je u Međubiskupijskom sjemeništu na Šalati, 58. teološko-pastoralni tjedan s temom „Unutarcrkveni dijalog, suradnja i suodgovornost".
23.1.2018.

Kardinal Bozanić predvodio euharistijsko slavlje svetkovine Svih svetih

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je na svetkovinu Svih svetih 1. studenoga 2017. godine u crkvi Krista Kralja na Mirogoju euharistijsko slavlje.
2.11.2017.