Fotogalerije

II. susret župnih suradnika Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije

U subotu 19. studenoga održan je II. susret župnih suradnika Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije u pastoralu korištenjem sredstava društvenih komunikacija. Susretu je prisustvovao i uputio svoj govor nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić koji je suradnicima zahvalio na svemu što čine za dobro Crkve pozvavši ih da budu evangelizatori nove evangelizacije.
Lokacija: Zagreb, Nadbiskupijski pastoralni institut
19.11.2011.

48. planinarski križni put

U subotu i nedjelju 8. i 9. listopada održan je 48. planinarski križni put u organizaciji Planinarske bratovštine sv. Bernarda iz Samobora, a pod pokroviteljstvom Povjerenstva za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije. Dvjestotinjak mladih započelo je svoj dvodnevni hod za križem u rano subotnje jutro u župi sv. Barbare u Rudama
8.10.2011.

280. zavjetno hodočašćee vjernika grada Zagreba i nadbiskupijsko hodočašće mladih

Među dvanaest velikih europskih gradova, i naša hrvatska metropola, sljedeće će korizme biti uključena u inicijativu Papinskoga vijeća za promicanje nove evangelizacije pod nazivom "Misije u gradovima" kojom se želi dati odgovore na izazove u Europi, oslabljenoj u svome kršćanskom identitetu. Najavio je to zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić tijekom homilije na 280. zavjetnom hodočašću vjernika grada Zagreba i nadbiskupijskom hodočašću mldih u Mariju Bistricu u nedjelju, 11. rujna te rekao kako će se u skorom vremenu intenzivnije nastavniti sinodski hod.
11.9.2011.

Proslava 600. obljetnice ludbreškog euharistijskog čuda

Euharistija je izvor i uvir crkvenog života.
4.9.2011.

STEPINČEVO 2011.

Molitva, pjesma i zajedništvo oko Kristova oltara ispunili su zagrebačku katedralu o proslavi blagdana blaženoga Alojzija Stepinca
Lokacija: Zagreb, Katedrala