Fotogalerije

Hrvatsko zahvalno hodocasce u Rim

Središnje euharistijsko slavlje na Hrvatskom zahvalnom hodočašću u Rim, ispred pet tisuća hodočasnika Crkve u Hrvata, služio je u četvrtak 8. studenoga u Papinskoj bazilici sv. Petra u Vatikanu zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, u suslavlju s predsjednikom Hrvatske biskupske konferencije đakovačko-osječkim nadbiskupom Marinom Srakićem, generalnim tajnikom Biskupske sinode u Rimu nadbiskupom Nikolom Eterovićem, petnaest biskupa i oko 250 svećenika.
Lokacija: Rim, Bazilika sv. Petra
9.11.2012.

Zahvalnica za plodove zemlje

Župa Sv. Barbare iz Velike Mlake, u petak 12. listopada, započela je Godinu vjere klanjanjem pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Župa je misnim slavljima, izložbom radova učenika Osnovne škole Velika Mlaka te etno izložbom rukotvorina i uporabnih predmeta, obilježila i Dan zahvale za plodove zemlje u nedjelju 14. listopada.
Lokacija: Župa sv. Barbare, Velika Mlaka
14.10.2012.

Đakonsko ređenje

Šestorica bogoslova – petorica Zagrebačke nadbiskupije i jedan član Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda – primili su u subotu 29. rujna u zagrebačkoj katedrali za vrijeme svečanog euharistijskog slavlja sveti red đakonata.
29.9.2012.

281. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj

"Političke odluke često zadiru u odgoj i obrazovanje i ne zaustavljaju se u svome nastojanju da ostvare svoje ciljeve kojima kane mijenjati svijet. (...) Pod raznim nazivima programa naći će se uvijek zadiranje u sustav vrijednosti. Ideologije bilo da su političke, gospodarske ili općekulturalne, uvijek to čine na sličan način. To su činile one propale, to čine i nove još prekrivenije, zamotane u plašteve tzv. znanstvenosti ili namještenih anketnih ispitivanja. Čini se to tako da se najprije izmisli potreba, zatim stvori dojam o neizbježnome problemu i ubrzo nakon toga već se nudi rješenje za koje nitko nije drugi dorastao, osim onih koji su predstavili problem", istaknuo je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić u nedjelju 9. rujna u prigodnoj propovijedi na misi zahvalnici prigodom 281. zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba i hodočašća mladih Zagrebačke nadbiskupije u marijansko svetište u Mariji Bistrici.
Lokacija: Marija Bistrica
9.9.2012.

Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije Majci Božjoj Bistričkoj

Više od dvije tisuće mladih hodočasnika sudjelovalo je na tradicionalnom hodočašću mladih Zagrebačke nadbiskupije Majci Božjoj Bistričkoj koje se u subotu i nedjelju 8. i 9. rujna održava u najpoznatijem hrvatskom marijanskom svetištu u Mariji Bistrici.
Lokacija: Marija Bistrica
8.9.2012.

Nastupno misno slavlje apostolskog nuncija Alessandra DErrica

Novoimenovani apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup Alessandro D'Errico, započinjući službu u Hrvatskoj, predvodio je svečano euharistijsko slavlje u nedjelju 8. srpnja u zagrebačkoj katedrali.
8.7.2012.

Misa za Domovinu

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je misno slavlje za Domovinu prigodom Dana državnosti, u ponedjeljak 25. lipnja, u župnoj crkvi sv. Marka u Zagrebu. U koncelebraciji su bili križevački biskup Nikola Kekić, otpravnik poslova Apostolske nuncijature u RH mons. Mauro Lalli, domaći župnik mons. Franjo Prstec, i drugi svećenici. Na misnom slavlju nazočni su bili i predsjednik RH dr. Ivo Josipović sa suradnicima, zamjenik predsjednika Hrvatskog sabora Josip Leko i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić te predstavnici udruga hrvatskih dragovoljaca i branitelja.
Lokacija: Zagreb, crkva sv. Marka
25.6.2012.

Prezbitersko ređenja

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u subotu 16. lipnja u zagrebačkoj prvostolnici svečano euharistijsko slavlje u kojem je za svećenike zaredio osmoricu dijecezanskih i šestoricu redovničkih kandidata.
16.6.2012.