Kardinal Josip Bozanić u pastoralnome pohodu Župi Majke Božje Fatimske u Lukavcu

18.10.2020.

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, u nedjelju 18. listopada 2020. godine, pastoralno će pohoditi Župu Majke Božje Fatimske u Lukavcu (Velikogoričko-odranski dekanat) te u 17 sati predvoditi euharistijsko slavlje prigodom kojeg će blagosloviti novoizgrađenu krstionicu, ambon i svetohranište

Jedina župa u Zagrebačkoj nadbiskupiji posvećena ukazanju Blažene Djevice Mariji u Fatimi, Župa Majke Božje Fatimske u Lukavcu, ove godine slavi četrdeset godina od osnutka.

Kardinal Bozanić župnu crkvu posvetio je 13. svibnja 2013. godine. Uređujući njezinu unutrašnjost, župna je zajednica 2017. godine, o stotoj obljetnici ukazanja, nabavila kip Gospe Fatimske u naravnoj veličini kojeg je blagoslovio zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško, a kroz protekle tri godine nastavljeno je s uređivanjem unutrašnjosti župne crkve.