Izbornik

18.10.19

Predstavljeni radovi jesenskoga plenarnoga zasjedanja HBK

59. zasjedanja Sabora Hrvatske biskupske konferencije.

Riječ Svetog Oca

06.10.19

Živjeti svoju vjeru u stavu služenja

Vjera koju se može prispodobiti zrnu gorušičinu je vjera koja nije ohola i puna sebe; ne pretvara se da je vjera velikog vjernika ostavljajući ponekad prilično jadnu sliku! To je vjera koja u svojoj poniznosti osjeća veliku potrebu za Bogom i u malenosti se s punim prepušta Njemu. To je vjera koja nam daje mogućnost gledati s nadom na nepredvidljiva zbivanja u životu, koja nam pomaže prihvatiti također poraze, patnje, sa sviješću da zlo nikada nema, niti će ikada imati, zadnju riječ.

Kako možemo razumjeti imamo li doista vjere, tj. je li naša vjera, premda malena, istinska, čista? Isus nam to objašnjava ukazujući na to koja je mjera vjere: to je služenje. I to čini prispodobom koja na prvi pogled pomalo zbunjuje, jer prikazuje lik bahatog i ravnodušnog gospodara. Ali upravo takav način postupanja gospodara otkriva ono što je pravo središte prispodobe, odnosno stav raspoloživosti sluge. Isus želi reći da je takav čovjek vjere u odnosu na Boga: potpuno se prepušta njegovoj volji, bez kalkulacija ili zahtijeva.

Riječ Nadbiskupa

18.10.19

Kardinalov pozdrav na Misi nastupa Nuncija Lingue

Radujemo se što danas, kao apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj, po prvi put u zagrebačkoj katedrali, svetu Misu predvodi mons. Giorgio Lingua. Njega na osobit način pozdravljamo te mu izražavamo srdačnu dobrodošlicu u Hrvatsku. Zahvalni smo papi Franji što nam šalje svog predstavnika te molimo Božji blagoslov u poslanju, što će ga naš Nuncij u ime Svetog Oca obavljati na duhovnu dobrobit katoličkih vjernika u Hrvatskoj i svih ljudi dobre volje.

Preuzvišeni Apostolski nuncije, u ime svih okupljenih biskupa, svećenika, redovnika, redovnica, bogoslova i sjemeništaraca te svega Božjeg naroda izražavam Vam srdačnu dobrodošlicu. Neka Vas u novoj službi u Hrvatskoj, kojom predstavljate Svetog Oca i Svetu Stolicu u našoj Crkvi i hrvatskoj državi, prati nebeski zagovor Presvete Bogorodice Marije, Majke Crkve, svetog Josipa, zaštitnika Hrvatske, te blaženog Alojzija Stepinca, svjedoka istine i čiste savjesti.

Kutak za medije

Tel: 01/ 4894 878