Izbornik

25.09.17

Krštenje šestog djeteta u Sesvetskoj Sopnici

Preč. Kovač krstio Petra, šesto dijete u obitelji Roberta i Ivane Vučković.
25.09.17

Duhovna obnova za bračne parove i zaručnike u Sesvetama

Duhovna obnova započela je svetom misom i klanjanjem pred Presvetim.

Riječ Svetog Oca

13.09.17

Svjedočanstvo kolumbijskog naroda je bogatstvo za čitavu Crkvu

Posebno zahvaljujem kolumbijskom narodu koji me primio s tolikom ljubavlju i radošću! Radostan je to narod sred tolikih patnji, ali radostan; narod s nadom. Jedna od stvari koja je na mene ostavila najdublji utisak u svim gradovima, među mnoštvom, bili su očevi i majke s djecom, koji su podizali djecu da ih Papa blagoslovi, ali su također s ponosom pokazivali svoju djecu kao da žele reći: "Ovo je naš ponos! Ovo je naša nada!" Pomislio sam: ovo je narod koji voli imati djecu i voli ih s ponosom pokazivati, kao nadu: taj narod ima budućnost. I jako mi se to svidjelo.

Riječ Nadbiskupa

10.09.17

Hrvatskoj je danas potrebna naša vjernička ljubav

Uistinu se moramo pitati: Za što smo se danas spremni založiti, ugraditi sebe? Gdje je naše oduševljenje, dok gledamo kako se olako izvrće istina o čovjeku, o hrvatskoj prošlosti; kako se žrtva ljudi koji su sebe dali za Domovinu pretvara u jeftinu robu za političku trgovinu. Kao vjernici ne smijemo šutjeti pred onima koji ni čovjeku, ni Crkvi ni Hrvatskoj ne pristupaju s ljubavlju, nego neprestano optužuju, sijući sjeme uništenja lijepoga, istinitoga i dobroga. Nije najgore, ako se pogriješi. Najgore je, ako nema srca, volje, ako se ne osjeća ljubav i izgaranje za ono što nam je povjereno. Tada se gazi smisao i na kraju dolazi do praznine.

Kutak za medije

Tel: 01/ 4894 878