Blagoslov biste sv. pape Ivana Pavla II. u Krašiću

18.5.2022.

U srijedu 18. svibnja, na 102. rođendan velikoga prijatelja hrvatskog naroda sv. Ivana Pavla II., pape, u Krašiću će biti otkrivena i blagoslovljena bista ovoga velikoga sveca.

Izradu ovog spomenika pokrenula je Općina Krašić, a samu bistu izradio je akademski kipar Tomislav Kršnjavi.

Svečanost otkrivanja spomenika i blagoslov biste predvodit će varaždinski biskup u miru mons. Josip Mrzljak, u zajedništvu s vojnim ordinarijem u miru mons. Jurjem Jezerincem i križevačkim vladikom u miru mons. Nikolom Kekićem.

TIJEK SLAVLJA:
  • 17:30 sati - molitva svete krunice (svibanjska pobožnost) - u crkvi
  • 18:00 sati - blagoslov i otkrivanje biste Ivana Pavla II. - vani na Trgu ispred crkve Presvetog Trojstva u Krašiću
  • 18:30 sati - svečana sveta misa u crkvi u čast sv. Ivanu Pavlu II. i bl. Alojziju Stepincu